Detaylı Arama

Kategori:
Anahtar Kelimeler:

En Iyi 50 Ask Filmi

HayalET tarafından yazıldı. on . Posted in Sinema En Iyiler

1.
Kategori: Aşk
Her ikisi de emekli müzik öğretmeni olan Anne ve Georges'in hikayesi.
 
10.0 (4)
2.
Kategori: Aşk
Tercümanlık yapan güzel Vittoria (Monica Vitti), yazar sevgilisi Riccardo'yu terketmiştir. Sıkıntı içinde, borsayla yakından ilgilenen annesini ziyaretleri esnasında, dinamik borsacı Piero ile hiç de yıldırım gibi olmayan, adeta zoraki bir ilişkiye başlar.
 
9.8 (1)
3.
Kategori: Aşk
1930'lu yılların ortalarında ABD'deki "büyük ekonomik buhran" tüm ağırlığıyla hüküm sürerken New Jersey'in küçük bir kentinde bir lokantada garson olarak çalışan Cecilia (Mia Farrow) geleceği olmayan işinden ve kaba saba bir insan olan işsiz ve alkolik kocasından (Danny Aiello) bunalmış, çaresizce sığınacağı bir şeyler aramaktadır.
 
9.0 (1)
4.
Kategori: Aşk
Filmin konusu II. Dünya Savaşı'nın ilk zamanlarında geçmektedir. Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman toplama kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir.
 
8.8 (3)
5.
Kategori: Aşk
Genç Tomek, kendinden yaşça büyük komşusu Magda’ya aşıktır. Her gece teleskopla dairesini gözetlediği kadının yaşantısının tüm ayrıntılarını bilir, evine girip çıkan erkekleri tanır.
 
8.7 (1)
6.
Kategori: Aşk
Film tıpkı adı gibi, bir rüyayla Jin adlı genç bir adamın gördüğü kâbustan uyanmasıyla başlıyor.Jin, rüyasında bir trafik kazasına neden olmuştur. Uyanıp kazayı gördüğü yere gittiğinde biraz önce orada benzer bir kaza olduğunu fark eder. Bir şekilde kazaya yol açan kişi olan Ran adlı kadınla tanıştığında, aralarında tuhaf bir bağ olduğunu anlar. Jin rüya gördüğünde Ran, Jin’in rüyada yaptıklarını yapmaktadır. Daha önceki eserlerinde olduğu gibi on beşinci uzun metrajlı filmini Kim Ki-duk yine hayaller, hafıza ve aşk temalarını iletişimsizlik...
 
8.6 (1)
7.
Kategori: Aşk
İkinci dünya savaşı esnasında Sovyet toplumunun yaşadığı trajediyi, bir aşk üçgeni etrafında dile getiren bir film. Boris ve İrina evlilik hazırlıkları yapan genç bir çifttir. Faşist Almanya'nın saldırısı üzerine, vatansever bir idealist olan Boris, herhangi bir iç hesaplaşmadan geçmeden hemen gönüllü yazılır. İrina'nın karşı yönde telkinlerine rağmen, cepheye koşmakta tereddüt etmez.
 
7.9 (2)
8.
Kategori: Aşk
Michelangelo Antonioni
 
7.8 (3)
9.
Kategori: Aşk
Çok da bilinçli gibi görünmeyen, pop-anarşist bir hayat felsefesine sahip Mark birgün bir öğrenci eyleminde bir polisi öldürür (ya da tam kendi vuracakken bir başkası vurur). Teşhis edilir, Tv'lerde eşgali anlatılır. Los Angelese sokaklarında ortadan kaybolmaya çalışırken, havaalanına çok kolayca çaktırmadan girer, yine aynı şekilde çaktırmadan kapısı açık bırakılmış tek motorlu bir uçağa biner ve uçup Mojave çölündeki Ölüm Vadisine doğru uçarak kaçar.
 
7.7 (1)
10.
Kategori: Aşk
Melvin Udall ırkçı, homofobik, antisemitik, bencil, obsesif kompulsif bozukluğu olan ve insanları sevmeyen New York'lu çok ünlü ve zengin bir aşk romanı yazarıdır. Etrafında onu seven kimse olmamasına rağmen okurları ona hayrandır.
 
7.5 (3)
11.
Kategori: Aşk
Akdeniz kıyılarında birlikte büyüyen Enzo ve Jacques’ın ortak tek noktası dalış tutkusudur. Ancak bu tutku farklı boyutlardadır;
 
7.1 (1)
12.
Kategori: Aşk
Romantik bir aşk için  son sanşlarını zorlayan yaşlı ve orta yaşlı insanlarla, aşk hakkında deneyler yapan gençlerin bireysel dünyaları
 
7.0 (2)
13.
Kategori: Aşk
Los Angeles'da görevli, yorulmak bilmez bir melek olan Seth (Nicholas Cage), tamamen bilimsel düşünen, ancak ortada belli bir neden yokken bir hastasını kaybedince, kendisine güveni oldukça sarsılan bir kalp cerrahı olan Dr. Maggie Rice (Meg Ryan) ile karşılaşıyor.
 
2.4 (3)