Detaylı Arama

Kategori:
Anahtar Kelimeler:

En Iyi 50 Korku Filmi

HayalET tarafından yazıldı. on . Posted in Sinema En Iyiler

 

1.
Kategori: Korku
Marion Crane (Janet Leigh), Arizona'da bir emlak ofisinde çalışmaktadır.Sevgilisi Sam (John Gavin) ile evlenmek istemektedir ancak çiftin çok az parası vardır.
 
10.0 (1)
2.
Kategori: Korku
Zengin, güzel ve şımarık bir genç kadın olan Melanie Daniels (Tippi Hedren), San Francisco’daki bir evcil hayvan dükkânında yakışıklı ve ilginç biri olan avukat Mitch Brenner (Rod Taylor) ile tanışır. Melanie, Mitch'in bu dükkânda ona oynadığı küçük oyuna kızsa da ondan hoşlanır.
 
9.9 (3)
3.
Kategori: Korku
Japon halk öykülerinden derlenen doğa-üstü dört öyküden oluşan bir antaloji filmi.
 
9.9 (2)
4.
Kategori: Korku
 
9.5 (2)
5.
Kategori: Korku
Nikolay Gogol'un "Viy" adlı bir kısa öyküsünden uyarlanan film 1630 yılında, Asa Vajda adlı bir cadı ile sadık hizmetkarı Javuto'nun, cadının abisinin emriyle yüzlerine işkence maskesi takılarak idam edilmesiyle başlar. Maske takıldıktan sonra aynı zamanda yakılacaklarken, şiddetli bir yağmur bastırır ve herkes korku içinde kaçışır. Asa Vajda geri dönüp...
 
9.1 (2)
6.
Kategori: Korku
Küçük bir çöl kasabası, insan yiyen dev bir yaratığın istilasına uğrar. Bacon ile Ward, kasabayı bu canavarlardan kurtarmak için harekete geçerler.
 
9.0 (1)
7.
Kategori: Korku
Bram Stoker'ın klasik Drakula konseptinin, telif hakları problemi y
 
8.9 (2)
8.
Kategori: Korku
II. Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, New Jersey'de büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, bir gün üç kişi uğrar: Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız.
 
8.8 (2)
9.
Kategori: Korku
Ünlü korku romanları yazarı Sutter Cane kayıptır. Yayıncısı, başarılı bir sigorta müfettişi olan John Trent’i, Sutter Cane’i bulması için tutar. Trent hiç bilmediği bu korku aleminin çok geniş olduğunu fark eder ve işe Cane’in eski kitaplarını okumakla başlar.
 
8.8 (2)
10.
Kategori: Korku
İtalyan Korku ustası Dario Argento'nun, insanlığa kaos ve kötülük getirmek için çalışan ve üç farklı şehirde, Roma, New York ve Freiburg'da, yaşayan üç antik cadının modern zamanlarda terör estirmesini anlatan, Three Mothers üçlemesinin ilk filmi.
 
8.6 (2)
11.
Kategori: Korku
Tarantino Ekolünden Bir Korku Filmi
 
8.5 (2)
12.
Kategori: Korku
The Shining, Stephen King'in 1977 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmış bir film. Jack Torrence (Jack Nicholson) son romanını tamamlamaya çalışmaktadır. Dış etkilerden uzak, tamamen yazmaya odaklanabileceği bir ortam kendisi için ideal olacaktır. Bu fırsatı sağlayacak bir iş bulur. Kış sezonu için kapanan lüks bir otelin bakıcılığını görevidir bu. Böylece...
 
8.3 (3)
13.
Kategori: Korku
Edgar Allan Poe'nun aynı adlı kısa öyküsünden uyarlama.
 
8.2 (1)
14.
Kategori: Korku
Genç Philip Winthrop, Boston'da tanışıp nişanlandığı Madeline Usher'ı ziyaret etmek üzere bataklıklarla çevrili, yalıtık ve ürkütücü Usher malikanesine gelir.
 
8.1 (1)
15.
Kategori: Korku
Kuzey Alaska’nın henüz el değmemiş bir bölgesinde, büyük bir petrol şirketinin teknik kadrosu, geniş çaplı sondaj çalışmaları hazırlığındadır. Havaya huzursuzluk hakimdir;
 
8.1 (1)
16.
Kategori: Korku
Roma'da görevli Amerikan diplomatı Robert Thorn'un eşi, uzun yıllar bekledikten ilk bebeklerini bir katolik kliniğinde dünyaya getirmiştir.
 
8.0 (1)
17.
Kategori: Korku
İtalyan Korku ustası Dario Argento'nun, insanlığa kaos ve kötülük getirmek için çalışan ve üç farklı şehirde, Roma, New York ve Freiburg'da, yaşayan üç antik cadının modern zamanlarda terör estirmesini anlatan, Three Mothers üçlemesinin ikinci filmi.
 
7.6 (2)
18.
Kategori: Korku
Alman Ekspresyonist sinema geleneğinin aynı adlı kült filminin yeniden çevrimi olan film, Francis adlı genç adamın birikte oturdukları bank'taki yaşlı adamla sohbetleri esnasında, önlerinden geçip giden ve sanki bir rüyadaymış gibi görünen ve nişanlısı olduğunu söylediği gizemli bir kadınla başlarına gelenleri anlattığı bir çerçeve içinde sunulur. ...
 
7.5 (1)
19.
Kategori: Korku
Korku ustası Dario Argento'nun, Suspiria gibi doğa üstü filmlere yöneldiği bir dönemden sonra Tenebre ile tekrar dönüş yaptığı İtalyan Giallo  ile doğa-üstü öğeleri birleştirmeye giriştiği bir film.
 
7.5 (1)
20.
Kategori: Korku
Helen Lyle (Virginia Madsen), üniversite tezi için şehir efsaneleri konusunu seçmiş bir öğrencidir. Konuyu belli bir efsane üzerinde yoğunlaştırması gerektiğine inanan Lyle, Şeker Adam efsanesini incelemeye başlar.
 
7.4 (1)
21.
Kategori: Korku
Dr. Norman Spencer (Harrison Ford) ve karısı Claire (Michelle Pfeiffer) yeni taşındıkları evlerinde mutlu bir hayat sürmektedirler. Genetik uzmanı olan Norman, yeni bir araştırma nedeniyle çok yoğun bir şekilde çalışmaktadır.
 
7.1 (1)
22.
Sis
Kategori: Korku
Film konusu Kuzey Kaliforniya'nın Antonio Bay adlı küçük, balıkçılıkla geçinen bir kasabasında geçmektedir.(Kasabanın gerçek adı Pt. Reyes'dır)Bu kasabanın kurucuları çok eski yıllarda, sisli ve fırtınalı bir gecede Elizabeth Dane adlı bir gemiyi kayalıklara yönlendirip geminin batmasını sağlarlar.
 
7.1 (1)
23.
Kategori: Korku
Şehirde bohem bir hayat sürmekte olan Marek, bir süreliğine biraz uzaklaşmak ve resim çalışmalarına odaklanabilmek için çocukluğunun geçtiği küçük kasabaya döner. Yıllardır süregelen bakımsızlıktan metruk bir hale gelmiş eski aile evlerine yerleşir. İlk alışverişini yapmak üzere gittiği, kasabanın yegane market/bakkalında hiç de dostça karşılanmaz. Kasaba sakinlerinin asla yaklaşmadıkları, korkuyla...
 
7.0 (1)
24.
Kategori: Korku
Dünyanın büyük bölümünü yaşayan ölüler ele geçirmişlerdir. Yaşayan ölülerin estirdiği terör karşısında çaresiz kalan insanlar ise, "normal" hayatlarını sürdürebilmek için çareyi tahkim edilmiş kent duvarlarının arkasına çekilmekte bulmuşlardır.
 
7.0 (1)
25.
Kategori: Korku
Antarktika'da görev yapan ABD'li bir araştırma ekibi, kendilerine yakın bir yerde mevzilenmiş Norveçli bilimadamlarının kampında bir tuhaflık sezerler. Kampa vardıklarında buldukları manzara korkunçtur.
 
7.0 (1)
26.
Kategori: Korku
Elm Sokağında Kabus ve Çığlık filmlerinin yönetmeni Wes Craven, gerilim ve korku dolu bu yeni filminde izleyenleri sokağın en korkunç evine kilitliyor. Genç bir adam gizemli bir çiftin evinde kapana kısılır ve hızla bir kabusun içine sürüklenir.
 
7.0 (1)
27.
Kategori: Korku
Willard içine kapanık ve asosyal bir adamdır. Çalışma hayatında sık sık aşağılanmaktan dolayı da, insanlara karşı gizli bir nefret beslemektedir. Bir gün, evindeki farelerle arasında özel bir bağ olduğunu keşfeder.
 
6.5 (1)
28.
Kategori: Korku
Tipik bir Amerikan ailesi olan Collingwoodların tek çocuğu olan Mari ve kız arkadaşı Phyllis ile birlikte Bloodlust adlı bir rock grubunun konserine gidecektir. Mari’nin ailesi ile birlikte aralarında kuşak çatışmasının olduğunu gösterir bazı konuşmalar geçer.
 
6.5 (2)
29.
Kategori: Korku
Yalnız yaşayan Erica, her gece barları dolaşıp, gözüne kestirdiği erkekleri yatağa attığı ilginç bir yaşam sürdürmektedir. Herhangi bir seçiciliği de yok gibidir, tek kriteri hiçbir erkekle ikinci kez yatmamaktır.
 
6.3 (1)
30.
Kategori: Korku
Kaliforniya'ya seyahat eden tatilciler çölde yolunu şaşırır. Yanlışlıkla kamuya kapalı bir test sahasına giren talihsizlerin arabası bozulduğunda ilkel ve yamyamsı bir grubun saldırısına maruz kalırlar.
 
5.7 (2)
31.
Kategori: Korku
İtalyan Korku ustası Dario Argento'nun, insanlığa kaos ve kötülük getirmek için çalışan ve üç farklı şehirde, Roma, New York ve Freiburg'da, yaşayan üç antik cadının modern zamanlarda terör estirmesini anlatan, Three Mothers üçlemesinin son filmi.
 
5.1 (2)
32.
Kategori: Korku
Kimberly Cohen,arkadaşları Shaina,Dano ve Frankie ile Daytona'ya gidecektir.Kimberly arabayı sürerken onlarca kişinin öleceği bir araba kazası hayali görür.Arabayı kazanın olacağını düşündüğü yolun önüne sürer ve bir çok kişi yoldan çıkamaz.Kimberly'nin kazanın olacağını söylediği yerde gerçek bir kaza olur.
 
4.5 (2)
33.
Kategori: Korku
Maryland ormanlarında 1940'larda birçok çocuk ortadan kaybolmuştur. Üç Sinema öğrenciside Blair Witch adıyla bilinen bu efsane hakkında araştırma yapmak için ormana giderler.
 
4.2 (2)
34.
Kategori: Korku
Julie, Helen, Ray ve Barry için mezuniyet geceleri mükemmel başlar. Helen gecede güzellik kraliçesi seçilmiş, bir yıldız olmayı planlamaktadır. Ray bir yazar olmayı hayal ederken, Barry ve Julie kasabayı terk edip kentte eğitim göreceklerdir.
 
4.2 (1)
35.
Kategori: Korku
"The Twelve" denen gizli bir cemaat, cenneten kovulmuş melekler olan Grigori'lere karşı binlerce yıldır devam etmekte olan bir savaş yürütmektedir.  Üç farklı Grigori'nin birilerine musallat olduğu üç paralel öykü, bu savaşın günümüzdeki devamını anlatır.
 
3.1 (1)
36.
Kategori: Korku
Bir sınıf,yıl sonu gezisi için uçakla Paris'e gidecektir.O arada öğrencilerden Alex Browning,uçağın patlayacağı gerçek ve hayal arasında bir rüya görür.Bu rüyadan çok etkilenir ve uçaktan inmek ister.
 
3.1 (1)
37.
Kategori: Korku
Yılın üniversiteler arası en büyük futbol şampiyonasına gitmek için yola koyulan Carly, Paige ve arkadaşlarının, maça gitmeden önce bir gece dışarıda kamp yapma kararı, kötü olayların başlangıcını hazırlar.
 
2.7 (1)